Webinaria o Europass-Mobilność

Webinaria o Europass-Mobilność

Ruszamy z projektem webinariów skierowanym do wszystkich zainteresowanych wypełnianiem i posiadaniem dokumentów Europass-Mobilność. Uczestnicząc w webinarium dowiecie się Państwo m. in.  kto może otrzymać dokument, jakie są warunki jego otrzymania, jakie są korzyści jego posiadania oraz jak prawidłowo go przygotować.

Webinarium do rodzaj internetowego seminarium, które umożliwia komunikację prowadzącego z uczestnikami. W trakcie ok. 120 minutowych webinariów nt. wypełniania Europass-Mobilność, przedstawimy ogólną prezentację o dokumencie, ale skupimy się przede wszystkim na tym jak prawidłowo go przygotować w systemie dokumentów online. Przewidzieliśmy również czas na pytania i odpowiedzi oraz komunikację za pomocą interaktywnego chatu.

Europass-Mobilność jest jednym z pięciu dokumentów wchodzących w skład Portfolio Europass, które z założenia mają pomóc lepiej zaprezentować się na rynku pracy i edukacji. Jest to dokument przeznaczony przede wszystkim dla osób, które w atrakcyjny sposób chcą przedstawić  kwalifikacje i umiejętności, zdobyte podczas nauki, praktyk, szkoleń czy staży zagranicznych. Dokument jest bezpłatny, rekomendowany przez Komisję Europejską oraz dostępny w większości języków UE. Ponadto jest szczególnie zalecany dla uczestników mobilności realizowanych w ramach wspólnotowych programów edukacyjnych, tj. Erasmus+. Za jego prawidłowe wypełnienie odpowiada instytucja wysyłająca, która ustala jego treść w porozumieniu z parterem zagranicznym. Dodatkowo Krajowe Centrum Europass w Polsce zatwierdza dokumenty Europass-Mobilność w przypadku pozytywnej weryfikacji i tym samym gwarantuje ich odpowiednią jakość. Dzięki temu wszyscy Ci, którzy są posiadaczami Europass-Mobilność realnie zwiększają swoje szanse na każdym etapie kariery.

W Polsce rolę Krajowego Centrum Europass pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji będąca też Narodową Agencją Programu Erasmus+ i zarządzająca kilkunastoma edukacyjnymi  programami europejskimi. Dlatego też projekt webinariów mimo, że skierowany do wszystkich potencjalnie zainteresowanych, w pierwszej kolejności adresujemy do beneficjentów programów zarządzanych przez Fundację. Już 24 i 30 maja odbędą się webinaria dla beneficjentów projektów realizowanych w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej (Erasmus+). 25 maja planujemy przeszkolić beneficjentów projektów realizowanych ze środków PO WER w obszarze edukacji szkolnej. Kolejne webinaria już w czerwcu. W przypadku niewielkiej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do odwołania webinarium. Szkolenia online odbędą się za pośrednictwem narzędzia ClickMeeting.


 • 24 maja, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów SE KA 1 (Erasmus+).

 • 25 maja, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  PO WER SE.

 • 30 maja, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów SE KA 1 (Erasmus+).

 • 1 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  AE (Erasmus+).

 • 2 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  VET KA 2 (Erasmus+).

 • 6 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  PO WER SE.

 • 7 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  SE KA 2 (Erasmus+).

 • 8 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  VET KA 1 (Erasmus+).

 • 13 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  SE KA 2 (Erasmus+).

 • 14 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  VET KA 1 (Erasmus+).

 • 15 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów PO WER VET.

 • 15 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów PO WER VET.

 • 17 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów  VET KA 2 (Erasmus+).

 • 21 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów AE (Erasmus+).

 • 29 czerwca, godz. 13:15 – webinarium dla beneficjentów PO WER  VET.


Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!