Warsztaty “Zastosowanie systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej w sektorze VET” za nami

Warsztaty “Zastosowanie systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej w sektorze VET” za nami

W jaki sposób sformułować efekty uczenia się dla czterotygodniowej mobilności uczniów w branży logistycznej? Czy zastosowanie założeń ECVET w projekcie podnosi jakość mobilności?

Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Zespół Ekspertów ECVET i Krajowe Centrum Europass.

19 listopada 2018 r. w hotelu Mercure odbyły się warsztaty dotyczące zastosowania systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. W szkoleniu uczestniczyło 56 osób, w tym koordynatorzy projektów mobilności, nauczyciele przedmiotów zawodowych, a także dyrektorzy szkół i centrów kształcenia z całej Polski. Warsztaty prowadzone przez ekspertów Agatę Poczmańską i Wojciecha Stęchłego przybliżyły uczestnikom cele i zasady systemu ECVET, unaoczniły, w jaki sposób poprawnie definiować efekty i jednostki uczenia się oraz opracować kryteria ich weryfikacji. W trakcie szkolenia nie zabrakło również miejsca na prezentację dobrych praktyk. Swoimi doświadczeniami w realizacji projektów mobilności z wykorzystaniem systemu ECVET podzielili się nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach. Ostatnim z punktów warsztatów było wystąpienie Agnieszki Dąbrowskiej-Cholewińskiej pracownika Krajowego Centrum Europass, która przedstawiła możliwości dokumentowania umiejętności i kompetencji (efektów uczenia się) zdobytych w trakcie stażu zagranicą z wykorzystaniem dokumentu Europass Mobilność.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie Zespołu Ekspertów ECVET Polska

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!