Spotkanie otwarte: Europass narzędziem międzynarodowej mobilności edukacyjnej i zawodowej.

Spotkanie otwarte: Europass narzędziem międzynarodowej mobilności edukacyjnej i zawodowej.

Co to jest Europass? Z czego się składa portfolio tych dokumentów? Jak ich użyć w poszukiwaniu pracy czy edukacji? Dlaczego właśnie ten sposób autoprezentacji daje dobre rezultaty? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź we wtorek 21 kwietnia w trakcie otwartego spotkania informacyjno – promocyjnego w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Warszawie.

Spotkanie zorganizowane zostało przez: Ośrodek Debaty Międzynarodowej, działający w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Krajowe Centrum Europass. Ośrodek Debaty Międzynarodowej zajmuje się poszerzaniem wiedzy obywateli na temat polskich spraw zagranicznych i spraw europejskich. Wspólne cele obydwu instytucji znalazły wyraz we współpracy przy organizacji spotkania.

Spotkanie przybliżyło obecnym idee Europass oraz dokumenty składowe portfolio. Uczestnicy dowiedzieli się także czym jest Europejski Paszport Umiejętności i jak można go przygotować. Ponadto wskazane zostały konkretne możliwości pozyskania poszczególnych dokumentów wraz z przykładami ich wykorzystania. W ramach prezentacji wyświetliliśmy również spot reklamujący Inicjatywę Europass. Ważnym punktem programu była dyskusja, w trakcie której uczestnicy podzielili się swoimi uwagami i wątpliwościami oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Ośrodka Debaty Międzynarodowej. W duchu nawiązanej właśnie współpracy planujemy zaprezentować Program Europass także w innych miastach Polski w Regionalnych Ośrodkach Debaty Międzynarodowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:

 

 

 

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!