Zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjno – promocyjne o Europass

Zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjno – promocyjne o Europass

Co to jest Europass? Z czego się składa portfolio tych dokumentów? Jak ich użyć w poszukiwaniu pracy czy edukacji? Dlaczego właśnie ten sposób autoprezentacji daje dobre rezultaty? Te i inne pytania będzie można zadać w środę 13 grudnia o godzinie 16:00, w trakcie otwartego spotkania informacyjno – promocyjnego w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4 w Warszawie.

Gospodarzami i organizatorami spotkania odbywającego się w ramach cyklu Europejskich Wykładów Otwartych są: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa oraz Krajowe Centrum Europass funkcjonujące w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa będąc jednym z ponad 500 punktów europejskiej sieci informacyjnej, pełni rolę centrum informacji na temat Unii Europejskiej, realizując zadania powierzone przez Komisję Europejską. Głównym celem Punktu jest zapewnienie bezpośredniego, efektywnego i rzetelnego przepływu informacji między Komisją Europejską a mieszkańcami Warszawy i okolic. Konsultanci pracujący w Europe Direct – Warszawa prowadzą dialog z mieszkańcami, zachęcają do dyskusji na temat współczesnej Europy, zdobywają opinie na temat funkcjonowania Unii oraz dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Europass to program Komisji Europejskiej obecny w 36 krajach Europy, funkcjonującyw oparciu o decyzję połączonych sił Parlamentu Europejskiego i Rady. Głównym zadaniem polskiego biura Europass, podobnie jak biur w innych krajach, jest działanie w roli punktu kontaktowo-informacyjnego dla wszystkich chętnych (osób, organizacji i instytucji) informującego o dokumentach oraz obsługującego ich użytkowników. Wspólne cele obydwu instytucji znalazły wyraz we współpracy przy organizacji spotkania.

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:
1. Cele programu Europass.
2. Portfolio Europass (możliwości pozyskania poszczególnych dokumentów wraz z przykładami ich wykorzystania).
3. Omówienie sposobów przedstawienia kompetencji, kwalifikacji, doświadczeń zawodowych i edukacyjnych.
4. Interoperacyjność z Europass.
5. Zadania Krajowego Centrum Europass.

Spotkanie dedykowane jest dla wszystkich zainteresowanych skuteczną prezentacją własnych kwalifikacji i kompetencji na europejskim rynku edukacji oraz pracy. Ponadto zapraszamy też pasjonatów spraw europejskich, międzynarodowych i edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób zainteresowanych tematyką migracji, także wewnętrznych, międzynarodowego przepływu osób oraz europejską mobilnością zawodową i edukacyjną.

Zgłoszenia imienne do wyczerpania miejsc przyjmowane są mailowo pod adresem: wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

 

 

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!