EUROPEJSKI PORTAL EUROPASS W NOWEJ ODSŁONIE

EUROPEJSKI PORTAL EUROPASS W NOWEJ ODSŁONIE

Nowa odsłona Europejskiego Portalu Europass dostępnego w 27 językach ujrzała światło dzienne. Naszym zdaniem zmiana wyszła na plus. Zachęcamy do sprawdzenia.

Portalem Europass zarządza CEDEFOP, czyli Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego, jedna z agencji UE. Kraje Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego realizują zadania związane z dokumentami Europass poprzez Krajowe Centra Europass. CEDEFOP jest instytucją, która ściśle współpracuje zarówno z KE, jak i poszczególnymi Krajowymi Centrami Europass, pomagając jeszcze lepiej wypełniać misję, którą jest udzielanie pomocy osobom fizycznym w przedstawianiu oraz dokumentowaniu ich umiejętności i kwalifikacji w jasny, przejrzysty sposób w całej Europie.

Portal Europass funkcjonuje od 2005 roku, a więc od kiedy zaczęła obowiązywać decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady UE powołująca do życia program Europass. Ostatnio świętowaliśmy 10-lecie programu (zob. wpis: https://europass.org.pl/10-lat-europass/ ) i prezentowaliśmy różnego rodzaju statystyki obrazujące wzrost popularności naszych dokumentów. Nie inaczej jest z samym portalem, który pozwala nie tylko zaczerpnąć wiedzy o Europass, ale również zapoznać się z przykładami dokumentów czy wreszcie stworzyć wybrane z nich. Jak dotąd portal odwiedziło blisko 130 mln osób i liczba ta z roku na rok wzrasta. Dla zobrazowania dynamiki tego trendu warto podkreślić, że w 2005 r. portal odnotował 1,2 mln odwiedzin, a w samym tylko 2015 r. ponad 23 mln. (zob. infografika poniżej). Nie bez znaczenia jest fakt, że CEDEFOP sukcesywnie dostosowuje portal Europass do potrzeb odbiorców, czego wyrazem jest właśnie stworzony, nowy layout całej strony i kilka ciekawych funkcjonalności, które umożliwiają użytkownikom jeszcze łatwiejszy dostęp do najważniejszych informacji. W tym miejscu warto wspomnieć o ogromnym sukcesie, jakim okazało się opracowanie edytora online pozwalającego stworzyć Europass-CV i Europass-Paszport Językowy, bez potrzeby formatowania pobranych wzorów w Wordzie. Edytor online jest dostępny od 2 lat właśnie na portalu Europass, i jest stale ulepszany (ostatnio wprowadzono możliwość udostępniania Europass-CV w bazie Eures, zob. wpis: https://europass.org.pl/europass-zintegrowany-z-eures/).

Krajowe Centrum Europass w Polsce ściśle współpracuje w zakresie aktualizacji portalu i narzędzi, pozwalających użytkownikom na pełną satysfakcję z korzystania z portfolio dokumentów Europass.


  • INFOGRAFIKA – EUROPEJSKI PORTAL EUROPASS (CEDEFOP)

Europejski Portal Europass (CEDEFOP)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!