PORÓWNYWANIE CV PROSTE JAK NIGDY

PORÓWNYWANIE CV PROSTE JAK NIGDY

Kampania interoperacyjności trwa w najlepsze. Pisaliśmy już o kilku jej osiągnięciach, teraz czas na kolejną funkcjonalność, która z pewnością zachwyci pracodawców. Porównywarka CV to narzędzie, które umożliwi pracodawcom szybszą i lepszą ocenę kompetencji poszczególnych kandydatów. Narzędzie szczególnie przydatne w przypadku dużej ilości zgłoszeń i małej ilości czasu.

W tym miejscu warto przypomnieć czym jest interoperacyjność. W ramach trudno brzmiącej nazwy kampanii zaplanowano szereg działań, które mają na celu propagowanie Europass wśród europejskich pracodawców, jak również dotarcie do jeszcze większej liczby potencjalnych użytkowników naszych dokumentów (zobacz też: „Europa dla Aktywnych”, nr 4/2015, str. 22 oraz ostatnią aktualność „Europass zintegrowany z Eures!”). Kampanię prowadzi Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego we współpracy z siecią Krajowych Centrów Europass.

Porównywarka CV (ang. oficjalna nazwa: Europass2Spreadsheet) to bezpłatne narzędzie online, które pozwala w prosty sposób wyeksportować dane z dokumentów Europass-CV do arkusza Microsoft Excel. Wystarczy wysłać e-mail z załączonymi dokumentami Europass–CV na adres convert@europass2spreadsheet.eu aby otrzymać gotowy plik Excel w e-mailu zwrotnym. Poszczególne kolumny pliku będą odpowiadać kandydaturom, w wierszach natomiast znajdą się konkretne sekcje dokumentów Europass–CV. Co więcej Europass2Spreadsheet umożliwia wyodrębnianie i formatowanie danych z CV w sposób, który ułatwia ich porównywanie.

Istnieje również możliwość porównania innych dokumentów Europass za pomocą opisywanego narzędzia, takich jak Europejski Paszport Umiejętności, Paszport Językowy czy List Motywacyjny. Jednakże w takim przypadku tylko wspólne pola z CV (np. nazwa i adres) będą widoczne w pliku Excel. Wszystkie inne informacje nie zostaną uwzględnione.

Na uwagę zasługuje fakt, że tak jak w przypadku edytora online tylko formaty plików Europass XML / PDF + XML mogą być przetwarzane przez Europass2Spreadsheet. Oznacza to, że porównywarka CV nie jest kompatybilna z dokumentami Europass stworzonymi z wykorzystaniem programów Microsoft® Word lub OpenOffice.

Na koniec warto podkreślić, że porównywarka Europass2Spreadsheet nie przechowuje żadnych danych ani informacji, które zostają zestawione z jej wykorzystaniem. Jesteśmy przekonani, że to nowe, wygodne, bezpłatne i dostępne dla wszystkich rozwiązanie pomoże zwłaszcza pracodawcom oraz instytucjom edukacyjnym w lepszej ocenie kompetencji poszczególnych osób. Tym samym jeden z głównych celów Europass ma szansę być realizowany w pełniejszy sposób.

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!