376 milionów euro na projekty wyrównywania szans i mobilności dla 330 tysięcy Europejczyków, w latach 2018 – 2020.

376 milionów euro na projekty wyrównywania szans i mobilności dla 330 tysięcy Europejczyków, w latach 2018 – 2020.

Europejski Korpus Solidarności to nowy program Komisji Europejskiej skierowany do młodych ludzi. Krajowe Centrum Europass zaprasza na konferencję inaugurującą nowy program Komisji Europejskiej, którego efekty można opisywać dokumentami Europass – Mobilność i nie tylko.

Nowy program Komisji Europejskiej ma za zadanie promocję solidarności i zaangażowania jako fundamentów społeczeństwa obywatelskiego i demokracji. Podobne założenia przyświecają Europass w Polsce i Europie. Co ważniejsze, nowy program niesie ze sobą działania finansowane, które wychodzą naprzeciw problemom i wyzwaniom budowania bardziej spójnego społeczeństwa. Jednym z istotnych celów jest walka z wykluczeniem społecznym przez aktywne angażowanie osób z mniejszymi szansami. W ramach Programu młodzi ludzie oraz organizacje mogą realizować działania takie jak wolontariat, staże zawodowe w konkretnych miejscach pracy, np. w firmach oraz instytucjach, a także działania lokalne skierowane do grup młodzieżowych (18-30 lat).

Jednym słowem EKS daje szansę realizowania działań, które będą odpowiedzią na lokalne wyzwania. Możliwości, które otwiera Program są ogromne. Na wszystkie działania nowego programu Komisja Europejska do 2020 roku przeznaczyła budżet wysokości 376 milinów euro, który umożliwi udział w programie ponad 300 000 osób. Jeszcze w 2018 roku na wyjazdy młodych ludzi Unia Europejska przeznaczy ponad 44 miliony euro.

Więcej informacji w aktualnościach na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: kliknij tutaj oraz na stronie Programu znajduje się również formularz rejestracyjny na konferencję: kliknij aby wejść do formularza.

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!