Europejski Tydzień Młodzieży

Europejski Tydzień Młodzieży

O Europejskim Tygodniu Młodzieży

Krajowe Centrum Europass tradycyjnie wspiera kolejne obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Wydarzenie ma zasięg ogólnoeuropejski i jest organizowane w Polsce z inicjatywy Komisji Europejskiej już po raz dziewiąty. Jest to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń dedykowanych młodzieży i osobom pracującym na tym obszarze. Na przełomie kwietnia i maja w wielu krajach Europy będą odbywały się liczne wydarzenia i spotkania, podczas których młodzież będzie mogła wyrazić swoje poglądy i obawy dotyczące szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Jest to także okazja do podzielenia się rezultatami i sukcesami osiągniętymi w ramach różnego rodzaju projektów młodzieżowych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, każdy „ETM” ma swój motyw przewodni. W związku ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu europejskiego, spotkamy się pod hasłem: „Demokracja i ja”.
Temat ten wiąże się ściśle z potrzebą aktywizacji młodzieży w obszarze życia obywatelskiego i uświadomienia młodym, że ich głos jest ważny, a ich opinie mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane na arenie politycznej. Głos w wyborach to jedno, jednak aktywna demokracja i udział w życiu obywatelskim to coś więcej… inicjatywy młodzieżowe, projekty wolontariatu oraz solidarnościowe, stały kontakt z decydentami i dbałość o rozwój kultury to wszystko elementy składające się na budowanie świadomej i otwartej postawy obywatelskiej

W tym roku przygotowała w wiele elektryzujących wydarzeń , np. debata – „Demokracja i ja”, spotkanie informacyjne z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności, liczne warsztaty na przykład na temat Programu ERASMUS+, Partnerstwa Wschodniego I Rosji, wolontariatu międzynarodowego, Europejskiego Korpusu Solidarności i inne.
Tym razem mamy dla Was także stanowiska uczestników WorldSkills, gra miejską „Wkręć się w obywatelstwo”, a także koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet dla uczestników.

Czytaj więcej tutaj.

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!