Europass Twoim kluczem do skutecznej prezentacji na europejskim rynku pracy i edukacji

Europass Twoim kluczem do skutecznej prezentacji na europejskim rynku pracy i edukacji

Co to jest Europass? Z czego się składa portfolio tych dokumentów? Jak ich użyć w poszukiwaniu pracy czy edukacji? Dlaczego właśnie ten sposób autoprezentacji daje dobre rezultaty?

Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź w środę 6 marca 2019 w trakcie warsztatów „Europass Twoim kluczem do skutecznej prezentacji na europejskim rynku pracy i edukacji” zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Wydziału. Uczestniczyli w nim studenci zainteresowani planowaniem swojej przyszłej kariery zawodowej w oparciu o wykorzystanie dokumentów Europass.
W pierwszej części spotkania pracownicy KCE Agnieszka Dąbrowska-Cholewińska i Piotr Głusiec zaprezentowali ogólne informacje dotyczące działalności Krajowego Centrum, a następnie omówili rolę, możliwości pozyskania i potwierdzania poszczególnych dokumentów składających się na Portfolio Europass, podając jednocześnie przykłady ich wykorzystania w praktyce. Druga część szkolenia poświęcona była pracy stricte warsztatowej z wykorzystaniem technologii IT, w trakcie której uczestnicy przygotowali własne dokumenty Europass CV i Paszport Językowy w oparciu o dotychczasowe doświadczenia edukacyjne i zawodowe. Ważnym punktem programu była dyskusja umożliwiająca uczestnikom podzielenie się swoimi uwagami i wątpliwościami oraz uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Gorąco zachęcamy pracowników innych uczelni wyższych w Polsce, przedstawicieli akademickich biur karier zajmujących się poradnictwem zawodowym do współpracy z KCE, której owocem mogą być podobne spotkania umożliwiające studentom i absolwentom profesjonalne opracowanie dokumentów w oparciu o najnowsze standardy europejskie.

Kontakt:

Agnieszka Dąbrowska-Cholewińska – tel. 224631515

Karolina Telka – tel. 224631512

Piotr Głusiec – tel. 224631513

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!