Zapraszamy na “European Awarness Day”

Zapraszamy na “European Awarness Day”

Interesujesz się problematyką europejską? Masz pytania dotyczące wyzwań stojących przed Unią Europejską, jej bieżących problemów? Chcesz podyskutować o sprawach ważnych dla przyszłości Unii Europejskiej? Interesują Cię europejskie programy edukacyjne? Chcesz skutecznie zaprezentować swoje kompetencje na rynku pracy i edukacji?

Zapraszamy studentów na „European Awareness Day” (EAD) czyli Dzień Świadomości Europejskiej. EAD to cykl przedsięwzięć o charakterze debat nad wyzwaniami współczesnej integracji europejskiej w gronie osób młodych, ekspertów i podmiotów społeczeństwa obywatelskiego. EAD jest organizowane w ramach Jean Monnet Network „MoreEU – More Europe to Overcome the Crisis”, którego członkami są: Scuola Superiore Sant’Anna (Piza, Włochy), Notre Europe (Paryż, Francja), CEU San Pablo (Madryt, Hiszpania), Uniwersytet Warszawski (Warszawa, Polska), Nova Law School of Lisboa, (Lizbona, Portugalia). Dotychczas organizowane EAD przyciągały tysiące uczestników, a także media publiczne i prywatne. Wywoływały gorące dyskusje. Odbywały się jednocześnie w prestiżowych miejscach (np. Opera w Mediolanie), przez co trwale zapisały się jako doniosłe wydarzenia w kalendarzu imprez kulturalno-oświatowych poszczególnych miast (Florencja, Paryż, Lizbona, Madryt).

Szczegóły wydarzenia

Wydarzeniem otwierającym EAD jest musical „Europa: cóż za pasja! Historia burzliwej miłości”. Przygotowana przez włoskich artystów muzyczna opowieść wprowadzi Was w historię integracji europejskiej. Po musicalu przewidziana jest debata młodych osób na temat wyzwań współczesnej integracji europejskiej. Będziecie mieć niepowtarzalną okazję, aby wyrazić swoją opinię na temat Europy, jej przyszłości i miejsca Polski w UE. Gwarantujemy Wam udział w żywiołowej, burzliwej, pełnej emocji, ale przede wszytkim merytorycznej dyskusji na temat palących kwestii związanych z integracją europejską. Dyskutować będziemy o kryzysie finansowo-gospodarczym, kryzysie migracyjnym, Brexicie, rosnących nastrojach populistycznych. Choć tak na prawdę o temacie dyskusji zadecydujecie Wy sami.

EAD to także dwa kolejne wydarzenia: “Deliberative Workshop” (okrągły stół z udziałem organizacji prointegracyjnych, think-tanków i organizacji społeczeństwa obywatelskiego działających w zakresie spraw europejskich) oraz “Śniadanie europejskie” (zamknięte seminarium skierowane do mediów i władz publicznych dotyczące komunikowania i uczenia o Europie).

Zaprezentuj swoje kompetencje i poznaj programy edukacyjne realizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji

W ramach wydarzenia zapraszamy na stoisko Krajowego Centrum Europass / FRSE. Wszystkim zainteresowanym osobom udzielimy informacji o sposobach przygotowania i możliwościach wykorzystania dokumentów Europass, które umożliwiają lepsze prezentowanie kwalifikacji i kompetencji. Jednocześnie będziemy reprezentować Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Krajowego Centrum Europass oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z wybranymi programami realizowanymi przez Fundację.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie i stoisko informacyjne Krajowego Centrum Europass / FRSE!


  • European Awareness Day
    23 września 2016 r., godzina 10:45
    Sala im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum
    Uniwersytet Warszawski
    ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Centrum Europass.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!